Edzőink

A versenyzői létszám évről évre bővül, így már az edzések is két csoportban zajlanak. A gyakorlottabb A csapatot Kurucz Marci, míg az újoncokat, azaz B csapatot Molnár Vera edzi és készíti fel a versenyzésre. 2024-től új csapat indul 420-as hajóosztályban, akiket Litkey Janka készít fel.

Kurucz Márton

OP edző - A csapat

Molnár Vera

OP edző - B csapat

Litkey Janka

420 edző

MarcI Interjú

Mikor kezdtél el vitorlázni, milyen hajóval, hol és miért?

 

Emlékszel-e az első versenyedre? Milyen helyezésed volt?

 

Milyen versenyek tartoztak a kedvenceid közé, melyek a legjobb versenyeredményeid?

 

Legextrémebb vitorlázós élményeid?

 

Jelenleg mi a munkád, hol (iskolai végzettséged), ami mellett edzősködsz is?

 

Mik a kedvenc sportjaid a vitorlázás mellett?

 

Mi a legkönnyebb és mi a legnehezebb edzői feladat?

 

Melyek a legfontosabb elvárások önmagaddal szemben, amelyeket szerinted egy edzőnek követnie kell?

 

A kezdő vitorlázóknak (OP) mi lenne a leghasznosabb tanácsod?

 

VERUS Interjú

Mikor kezdtél el vitorlázni, milyen hajóval, hol és miért?

9 évesen, 1988-ban kezdtem vitorlázni Optimisttel a Keszthelyi Yacht Klubban. Akkoriban kellett sportot választanom. Szerettem az atlétikát is, de a vitorlázás egyből magával ragadott: a természet, az állandó kihívások és persze nem utolsó sorban a jó társaság a klubban.

Emlékszel-e az első versenyedre? Milyen helyezésed volt?

Az első versenyem talán 1989-ben, Orfűn volt, de sajnos nem emlékszem sokra. Egy dolog maradt meg, ami ugyan nem a vitorlázással kapcsolatos: annyira hideg volt, hogy a sátrat hajszárítóval fűtöttük. ☺

Milyen versenyek tartoztak a kedvenceid közé, melyek a legjobb versenyeredményeid?

1995 és 2005 között Europe jolléval versenyeztem. Fantasztikus kis hajó, a mai napig nagyon sajnálom, hogy itthon már nem használjuk őket. Ebben az osztályban nagyon szerettem a balatonfüredi Nemzetközi Vitorlás Hetet, az Országos Bajnokságot. Itt a legjobb eredményem a 2. hely volt.
Többnyire a pályaversenyeket kedvelem, de a Kalóz osztálynak (amivel 2007 óta vitorlázom) volt egy túraversenye: Tihanyt kerültük meg. Az volt az egyik kedvencem, de sajnos már nincs ez a regatta. Egyébként 2014-ben 2. helyen végeztünk kormányosommal, Mohos Gáborral a Kalóz Országos Bajnokságon.
Ha laikusok között megemlíti az ember, hogy vitorlázik, az emberek többsége egyből rákérdez, hogy indultam-e már a Kékszalagon. Igen, többször is. Itt a legjobb eredményem egy abszolút 7. hely 2006-ban a Lisa fedélzetén.

Legextrémebb vitorlázós élményed?

Lehet, hogy nem számít extrémnek, de számomra nagyon emlékezetes, mikor kezdő európásként Balatonföldváron versenyeztünk, ahol köztudottan hatalmas hullámok alakulnak ki erős északi szélben. Egy ilyen napon nálam rutinosabb versenyzők is úgy döntöttek, hogy inkább a partról szemlélik az eseményeket, de ahogy már említettem, szeretem a kihívásokat. A kreuz bójánál kellett háromnegyed szélbe leejteni, de ekkor úgy felgyorsult a hajó, hogy utolértem az előttem suhanó hullámot, ami lenyomta a hajó orrát, és így nem oldalra, hanem előrefelé borultam. Jó pár pillanatra szükségem volt, hogy egyáltalán felfogjam, hol is vagyok. Akik kívülről látták, gratuláltak a piruetthez.
Extrém élmény volt a Lisán élénk szélben blistert húzni, és repülni a vízen. Igen, az tényleg olyan sebesség volt (sajnos nem volt akkor a hajón műszer, amivel mérhettük volna), amit azóta sem éltem át még egyszer.

Jelenleg hol dolgozol, ami mellett végzed nyaranta az oktatói munkát és az OP versenyzők felkészítését, edzését?

A veszprémi Lovassy László Gimnáziumban tanítok angolt és informatikát, illetve osztályfőnök is vagyok.

Mik a kedvenc sportjaid a vitorlázás mellett?

Én magam nagyon szeretek túrázni, úszni, futni, kerékpározni, illetve a különböző edzéseket: TRX, kettlebell. Valamint rengeteg van, amit szeretek nézni: szörf, kite-szörf, úszás, atlétika, vízilabda, kézilabda, síelés és még sokan mások.